Fotovoltaika

Fotovoltaika

K čemu vám budou solární baterie

V dnešní době už nejsou fotovoltaické systémy ničím výjimečným, setkáváme se s nimi v našem životě poměrně běžně a stále stoupá počet lidí, kteří si tyto systémy instalují na své domy či chalupy, aby se stali energeticky nezávislí a soběstační. Není tedy třeba sáhodlouze vysvětlovat, co to fotovoltaika je. Raději se zaměříme na jeden konkrétní případ, na solární baterie.

K čemu ve fotovoltaice solární baterie slouží?

Jedná se o specifický druh baterií, které jsou upraveny pro fungování v cyklickém provozu v solárních systémech. Nacházejí se ve fotovoltaických akumulátorech. Někdy se můžete setkat s označením solární baterie jako synonymem pro celý systém fotovoltaických článků, které dohromady tvoří solární panel. Ten nemusí být určen pouze k výrobě elektrické energie, ale i pro solární ohřev.


Jaké výhody má tento systém?

  • Zvýšení energetické soběstačnosti: Protože budete schopni ukládat si přebytky vyrobené energie, zvýšíte svou energetickou nezávislost, nebudete muset platit komerčním společnostem za odběr jejich energie ze sítě a navíc je fungování fotovoltaiky s bateriemi velmi ekonomické.
  • Podporujete obnovitelné zdroje: Sluneční energii, podobně jako vítr, vodu či biomasu řadíme mezi obnovitelné zdroje, které budou do budoucnosti klíčovým zdrojem energie, až lidstvo vyčerpá zásoby ropy nebo zemního plynu.
  • I v nepříznivém počasí: Energii uloženou v bateriích lze čerpat kdykoliv, tedy i v situacích, kdy není vaše domácí fotovoltaická elektrárna schopna vyrobit dostatek energie potřebné k pokrytí spotřeby.

Proč se pro ni rozhodnout?

Solární baterie doplňují ostrovní elektrárnu, stejně jako solární kolektor či solární bojler. Protože výkupní cena elektrické energie je velmi nízká, je mnohem výhodnější si vyrobenou energii uložit a spotřebovat ji, až bude potřeba. Budete tak ekologičtí a uděláte něco pro naši planetu. Ani pořizovací náklady nejsou nijak obrovské, můžete totiž čerpat státní dotace.


Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek