Fotovoltaika

Fotovoltaika

Solární bojler: o co jde a jaké má výhody

O výhodách fotovoltaiky jste zcela jistě všichni slyšeli. Jedná se o levnou variantu získávání energie ze slunce. Solární panel se většinou umísťuje na střechu domu či na zem do zahrady a z něj se získává potřebná elektřina. Panely pak můžete připojit na další zařízení, které vám pomohou šetřit dál. Jedním z nich je solární bojler, díky kterému budete ohřívat užitkovou domu pro vaši domácnosti.

Výhody

Solární bojler zasahuje tak minimálně do budovy a vaší stavby, že na něj není potřeba žádné povolení. Získaná energie ze slunce proudí z panelů přímo do zásobníku teplé vody. Tam se ihned přeměňuje na teplo a vodu okamžitě ohřívá.

Dotace na solární bojler

Vzhledem k neustálému růstu cen energií jsou investice do fotovoltaiky značně výhodné a solární bojler není výjimkou. Navíc existují dotace, z kterých se může vaše ostrovní elektrárna financovat. Můžete čerpat finance také přímo na solární ohřev vody v maximální výši 35 000 korun. Na solární systém však můžete získat až 50 000 korun a počáteční investice se vám rychle vrátí zpátky. Kolik celkově systém dokáže ušetřit záleží na mnoha faktorech

  • Počet osob v domácnost
  • Spotřeba teplé užitkové vody
  • Doba osvitu solárních panelů
  • Orientace a sklon solárních panelů

Vyřizování dotací není úplně jednoduchou záležitostí. Obnáší to mnoho papírování a dokumentů, s kterými si nemusíte vědět rady. Proto existují firmy, které vám solární bojler nainstalují, ale zároveň vyřídí veškeré dokumenty pro vaše dotace.

Dle čeho vybírat?

Tyto firmy vám také poradí, na co si při výběru solárního bojleru dát pozor. Je potřeba promyslet, pro jak velkou rodinu bude zařízení sloužit a na základě toho vybírat jeho velikost.

Pokud již vaše domácnost solární panely vlastní, můžete na ně další zařízení pořizovat velmi jednoduše. Tepelné čerpadlo může přijít na řadu ihned po ohřevu vodu.

Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek